Bowls England junior trials

WThe following players are invited to attend the Women’s Junior International Trial on Monday, May 27 at Royal Leamington Spa.

Women’s Junior International Squad Day: Sunday 7th July, 10am at Victoria Park, Royal Leamington Spa

British Isles Women’s Bowls Council Junior International Series: Saturday 20th and Sunday 21st July at Ayr, Scotland
Please note that due to limited flight availability, selected players must be able to travel at any time on Friday 19th July.

Listed in alphabetical order:
Abbie Bowe (Cumbria)
Chloe Brett (Huntingdonshire)
Maddie Burgess (Worcestershire)
Devon Cooper (Hertfordshire)
Emma Cooper (Devon)
Paige Dennis (Kent)
Emily Ferguson (Kent)
Robyn Hall (Bedfordshire)
Courtney Harvey (Buckinghamshire)
Joanna Hicks (Wiltshire) 
Ruby Hill (Lincolnshire)
Imogen Jenner (Kent)
Rebecca Maynard (Hertfordshire)
Morgan Merryweather (Berkshire)
Rebecca Moorbey (Cambridgeshire)
Olivia Moulton (Kent)
Katherine Rednall (Norfolk)
Kirsty Richards (Warwickshire)
Nicole Rogers (Hampshire)
Vicky Room (Buckinghamshire)
Harriet Stevens (Devon)
Rachel Tremlett (Hertfordshire)
Izzie White (Worcestershire)
Jasmine Wilson (Essex)

Reserves will be notified if required to attend (alphabetical order): 
Imogen Cracknell (Somerset)
Emily O’Hanlon (Norfolk)
Jade Poolman (Somerset)
Hannah Smith (Warwickshire)
Katie Sturtridge (Cornwall)
Abby Woodward (Northamptonshire)

Men’s Junior International Squad Day: Sunday 7th July, 10am at Essex County BC, Westcliff-on-Sea

British Isles Bowls Council Junior International Series: Saturday 14th and Sunday 15th September at Essex County BC, Westcliff-on-Sea (arriving at the club not later than 3pm on Friday 13th September for practice).

Listed in alphabetical order: 
Glen Adams (Middlesex)
Adam Barker (Cambridgeshire)
Jamie Barker (Cambridgeshire)
Anthony Booth‐Young (Lancashire)
Jordan Butcher (Leicestershire)
BJ Byles (Berkshire)
Ben Bywater (Derbyshire)
Lee Calver (Suffolk)
Connor Cinato (Northamptonshire)
Ben Coldrick (Gloucestershire)
Michael Coles (Cambridgeshire)
Liam Creaser (Yorkshire)
Edward Elmore (Huntingdonshire)
Bradley Freer (Leicestershire)
James Fuge (Sussex)
Harry Goodwin (Devon)
Josh Halcrow (Durham)
James Hampton (Devon)
Liam Harris (Suffolk)
Tom Holmes (Herefordshire)
Daniel Hughes (Essex)
Nathan Kitchen (Gloucestershire)
Kyle Mallandain (Berkshire)
Tom McGuinness (Buckinghamshire)
Daniel Mills (Norfolk)
Josh Minto (Northumberland)
Ajay Morphett (Sussex)
Sam Moss (Essex)
Tom Muir (Hertfordshire)
James Park (Cumbria)
Jordan Philpott (Lincolnshire)
Adam Pitfield (Northamptonshire)
George Reid (Buckinghamshire)
Kieran Rollings (Northamptonshire)
Lloyd Sabatini (Berkshire)
Danny Smith (Hampshire)
Mark Smith (Warwickshire)
Charlie Souter (Surrey)
Sam Steel (Somerset)
Jamie Tindall (Surrey)
Michael Titcombe (Wiltshire)
Thomas Towle (Nottinghamshire)
Danny Walker (Northamptonshire)
William Walker (Northamptonshire)
Harry Ward (Huntingdonshire)
Sam Watts (Oxfordshire)
Glenn Williams (Hertfordshire)
Scott Winskill (Berkshire)

Reserves will be notified if required to attend (alphabetical order): 
Jack Butcher (Essex) 
Michael Gomme (Buckinghamshire) 
Harvey Griffiths (Worcestershire) 
William Heming (Worcestershire) 
Alfie Hill (Middlesex) 
Dan Holmes (Herefordshire) 
Kyle Leeks (Suffolk) 
Ashley Nethercliffe (Hampshire) 
Nathan Nimmo (Buckinghamshire) 
Alasdair Williams (Cornwall)

Leave A Reply

Your email address will not be published.